Шолом - Алейхем
в одному з найвідоміших творів «З ярмарку», змальовуючи своє дитинство, дуже соковито, із своєрідним єврейським їдким осміхом описує життя провінційного Переяслава (тодішньої Полтавської губернії).
Насамперед звісно, він говорить про свою сім’ю, друзів і знайомих сім’ї та інших «достойників» місцевої єврейської общини – батька Нохума Вєвікова, і , особливо, дядька Нісла Вєвікова, який був за його словами «велика і впливова людина в містечку», якого поважав становий і всі урядовці, але зовсім не поважала його жінка – тітка Годл, яка «била його по голові подушкою прилюдно, а також мокрим віником по сюртуку», але яку він виправдовував тим, що вона мовляв родом із Корсуня, а там люди дуже запальні.
Яке місто, пише Алейхем, має таку гору, що майже досягає хмар, а що говорити про баню, яку напуває криниця, що ніколи не висихає! А кращі друзі – це друзі з дитинства : сирота Шмулік, Давід та Іонафан, з якими можна шукати скарби, грати в театр, лазити по чужим садкам. Але розказувати про твори Шолом – Алейхема це справа марна. Його краще читати.
Користувач бібліотеки Євген Чумак
Немає коментарів:
Дописати коментар