середа, 26 березня 2025 р.

«Замок в Карпатах» Ж.Верн

«Замок в Карпатах» Ж.Верна демонструє зовсім іншу сторону таланту автора, ніж та до якої ми звикли. Як пише сам Верн «Ця історія не є фантастичною; вона тільки дещо романтична».

Розповідаючи історію кохання Рудольфа Горца і Франца Телекі до італійської оперної співачки Стілли, що закінчилася трагічно, Ж.Верн, пише майже «готичний роман», в якому наука відходить у тінь, даючи простір оповіді про «любовний трикутник» на фоні майстерно зображеної природи Трансільванії, а також життя тамошніх людей, серед яких навіть атеїсти вірять у духів та інших надприродних істот: «там навіть безвірники забобонні» - стверджує автор.

Євген Чумак, читач бібліотеки

 

вівторок, 25 березня 2025 р.

Бережи життя!

Година спілкування з елементами інтерактиву «Здоров’я – це вибір кожного» пройшла в читальній залі бібліотеки-філії № 5. Волонтери – студенти 3-го курсу волонтерського загону «Єдність» Полтавського державного медичного університету Катерина Пащенко та Михайло Чумак донесли до учнів 8-х класів Полтавської загальноосвітньої школи №4 достовірну інформацію про ВІЛ – інфекцію та СНІД, поглибили знання про способи передачі й профілактику захворювань.

субота, 15 березня 2025 р.

Вічні вальси Й. Штрауса

Продовжуємо публікацію матеріалів волонтера Оксани Кравченко із багаторічного циклу «Моя Полтава – мої роки і спогади».

Любителі музики пам'ятають звуки вальсу «Казки Віденського лісу», автором якого є славнозвісний «король вальсу» Йоганн Штраус. 

четвер, 13 березня 2025 р.

Співчуття – необхідне під час війни

Продовжуємо публікацію матеріалів волонтера Оксани Кравченко із циклу «Моя Полтава – мої роки і спогади».

Протягом  2-х років з моєю командою працює професійний психолог і психотерапевт Дмитро Медвєдєв, всі заняття проводить безкоштовно. Уже пройшло 11 тренінгів, в середньому було на них по 2 заняття. Однак майже половина тренінгів проходили впродовж 4-х занять.  За 10 тренінгів ми вжє маємо 10 сертифікатів. Заняття у нас проходять  у будні на базі 2-х бібліотек-філій № 2 і № 5.

середа, 12 березня 2025 р.

Відновлення ментального здоров’я через Дію. Освіту

Бібліотека-філія № 5 вже котрий рік знайомить своїх користувачів з національною освітньою платформою актуальних знань та навичок Дія.Освіта, місія якої — зробити сучасні вміння та навички доступними для всіх в Україні. Зараз треба постійно вчитися, щоб неспинно зростати. Дія.Освіта дає змогу кожному отримати доступ до найкращих освітніх практик. Тут кожен може безоплатно здобути важливі знання заради власного ж успіху. 

вівторок, 11 березня 2025 р.

Відгук на прочитану книгу

«Провалля і маятник» - перше оповідання Едгара По, яке я прочитав у дитинстві. Тоді я ще не зовсім розумів, що таке інквізиція та хто такий генерал Лассаль. Але після того зробив усе, щоб дізнатися про них і ще багато чого іншого. Наприклад, чи можна змусити щурів перегризти мотузки і чому ці щури перегризли саме мотузку , а не зжерли головного героя, що вони неодмінно б зробили знаходячись у повній темряві.

Едгар По - майстер готичного оповідання,  незрівнянно вміє не тільки зацікавити сюжетом твору, але й деталями, які у нього не бувають дрібними й неважливими. 

Роздуми героя, опис підземелля з маятником, проваллям і розжареними стінами все доречно і все на своєму місці. Оповідання дуже динамічне, хоча в ньому немає жодного діалогу – це стиль автора.

Євген Чумак, читач бібліотеки


субота, 8 березня 2025 р.

Керамічні тварини

Продовжуємо публікацію матеріалів волонтера з 3-х річних стажем Оксани Кравченко із циклу «Моя Полтава – мої роки і спогади».
Вже стало доброю традицією, завдяки підтримці Надії Яківни Коновалової, начальника відділу маркетингу та реклами, Заслуженому працівнику культури України, проходження безкоштовних майстер-класів для дорослих переселенців із Харкова, Лозової, Лисичанська та Новоайдара, у рамках проєкту «Творчість – Дар Божий» на базі ТРЦ «Київ».

середа, 5 березня 2025 р.

Яблука Довженка

Олександр Довженко дуже любив яблуневі сади, вони нагадували йому рідний дім. І символічно можна сказати, що митець був людиною, яка все життя вирощувала сад.  «Скрізь, де жив і працював Довженко, він садив яблуні, бо вважав яблуко символом вічності». Такі цікаві факти з життя видатного письменника розповіла читачам бібліотеки - філії № 5   старша наукова  співробітниця Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського Галина Галян.

вівторок, 4 березня 2025 р.

До 230-ти річчя Григорія Сковороди

Продовжуємо публікувати матеріали із багаторічного циклу  «Моя Полтава – мої роки і спогади» волонтера Оксани Кравченко.

Моя команда побувала на прекрасному вечорі пам`яті Григорія Сковороди, який відкрив нам музиканта і композитора, а ще ми полинули в епоху бароко, завдяки артистам Полтавського академічного симфонічного оркестру, під керівництвом Єлізара Пащенка. Відомий український філософ-мислитель, поет, педагог, перекладач, музикант Григорій Савич Сковорода належить до найвидатніших виразників української ментальності ХVІІІ ст. 

Нехай слава працює на тебе

Чи є на світі хоча б одна людина, яка б не чула про Альберт Ейнштейна? Його неспроста називають батьком сучасної теоретичної фізики, адже незліченну кількість наукових відкриттів було здійснено саме завдяки йому, причому як за його життя, так і вже після смерті. І донині на світі мало хто може позмагатися з його потужним мозком, який дійсно вмів охопити неосяжне.