четвер, 26 грудня 2024 р.

Різдвяний концерт від юних музикантів

Продовжуємо публікацію матеріалів волонтера Оксани Кравченко із багаторічного циклу  «Моя Полтава – мої роки і спогади».

Члени моєї команди відвідали Різдвяний концерт симфонічного оркестру Полтавського фахового коледжу мистецтв імені Миколи Лисенка. За диригентським пультом був Єлізар Пащенко, художній керівник та диригент цього колективу.

понеділок, 23 грудня 2024 р.

Майстер-клас – Гадюка – символ 2025 року

Продовжуємо публікувати матеріали із п`ятирічного циклу  волонтера Оксани Кравченко «Моя Полтава – мої роки і спогади».

2025 рік, за китайським календарем, — це рік Зеленої Дерев'яної Змії. Змія, як символ мудрості, трансформації та гнучкості, приносить зміни та нові можливості. Вона вимагає від нас уваги до деталей, обережності в діях, а також здатності адаптуватися до обставин.

четвер, 19 грудня 2024 р.

«Саундтреки життя»

Продовжуємо публікувати матеріали волонтера Оксани Кравченко, яка вже три роки повномасштабної війни проводить у життя свою програму для переселенців різних поколінь, вподобань і смаків у Полтаві.

У наше життя входить багато англійських слів. Наприклад, саундтрек – це звукове оформлення будь-якого матеріалу, як фільму, мультфільму або комп'ютерної гри, а також інформація з цим оформленням, записана на фізичному носії інформації. Українською мовою це слово перекладають так: звукова доріжка, тлограй, звукохід, звукодоріжка.

середа, 18 грудня 2024 р.

«Особливості психічного вигорання у воєнний час»

Продовжуємо публікацію матеріалів волонтера Оксани Кравченко із багаторічного циклу «Моя Полтава – мої роки і спогади».

17 грудня на базі бібліотеки-філії № 5 розпочався 10 психологічний тренінг із психологом і психотерапевтом Дмитром Медвєдєвим під назвою «Особливості психічного вигорання у воєнний час», на численні прохання переселенців-членів моєї команди.

четвер, 12 грудня 2024 р.

85 років доброти Германа Юрченка

Продовжуємо публікацію матеріалів  волонтера Оксани Кравченко із багаторічного циклу «Моя Полтава - мої роки і спогади».

В жовтня  відвідали  музей В.Г. Короленка, де Герман Юрченко, народний артист України, святкував своє 85-ти річчя. До речі цього року воно тривало протягом 10 днів.

понеділок, 9 грудня 2024 р.

Символи Різдва

Зима вже увійшла у свої права, а це означає, що настав час пошуку натхнення та початку підготовки до Різдва.

Про багату історію, яку цікаво вивчати, традиції, які змушують поринути в основи української культури розповіла на етнографічній годині науковця Полтавського краєзнавчого музею Марія Пісцова.

субота, 7 грудня 2024 р.

Творимо добро разом

Щороку 5 грудня відзначається Міжнародний день волонтера. В Україні та, зокрема, на Полтавщині цей рух особливо потужно проявився з початком повномасштабної війни. Люди згуртувалися, щоб забезпечувати нашим захисникам і захисницям надійний тил. 

Саме в цей день представники ГО «Полтавської обласної організації інвалідів війни, збройних сил, учасників бойових дій та силових структур» привітали колектив бібліотеки зі святом та подякували за плідну співпрацю. 

Волонтери відіграють важливу роль у підтримці ЗСУ, організовуючи збори та забезпечуючи військових усім необхідним. Їхня самовіддана праця значно полегшує життя української армії. В свою чергу працівники книгозбірні висловили слова щирої вдячності волонтерам – усім, хто знайшов у собі силу та відвагу здійснювати добрі справи: за самовідданість, щирий патріотизм і велике серце.


 

вівторок, 3 грудня 2024 р.

Дукач - автентика, що не втрачає змісту

Здавна жіночі прикраси були невіддільною частиною святкового та буденного вбрання. Кожна прикраса мала своє призначення та оберегові властивості. 
Дукачі – металева, визолочена нагрудна прикраса, що має вигляд медальйона. Вони були одними з найулюбленіших прикрас українок кілька століть, а саме з ХVII по ХХ століття. Це один із видів художніх виробів місцевих народних ювелірів.

Народному театру «На Павленках» - 70 років активного життя у Полтаві

Продовжуємо публікацію матеріалів  волонтера Оксани Кравченко із п`ятирічного циклу «Моя Полтава – мої роки і спогади». На відміну від кіномистецтва, розрахованого на мільйонні аудиторії та значною мірою пересічного споживача, театр залишається елітарним мистецтвом.

понеділок, 2 грудня 2024 р.

Мені треба багато бачити

«Мені треба багато бачити!» - так казав малий хлопчик Василько своїй матері. 
   Василь Єрошенко – людина легендарної долі, мандрівник, дослідник країн Сходу, письменник, філософ, етнограф, знавець багатьох мов. Він об'їздив мало не півсвіту: жив у Франції, Англії, Японії, Таїланді, М'янмі, Індії, Китаї, на Чукотці та в Середній Азії. І скрізь, де він бував, залишав добру пам'ять у серцях людей, свої твори, в яких відбивалося життя зовсім різних народів і культур.