середа, 18 грудня 2024 р.

«Особливості психічного вигорання у воєнний час»

Продовжуємо публікацію матеріалів волонтера Оксани Кравченко із багаторічного циклу «Моя Полтава – мої роки і спогади».

17 грудня на базі бібліотеки-філії № 5 розпочався 10 психологічний тренінг із психологом і психотерапевтом Дмитром Медвєдєвим під назвою «Особливості психічного вигорання у воєнний час», на численні прохання переселенців-членів моєї команди.

Моїй команд, до якої входять переселенці із 3 по 8 покоління, полтавці дуже допомагають тренінги – це один з ефективних методів навчання дорослих людей і своєрідна школа спілкування. Завдання тренінгу – так опрацювати теоретично інформацію, щоб сформувати нові знання й навички в професії. Люди, на базі бібліотеки № 2 і бібліотеки № 5, аналізують інформацію на тренінгах і набувають свого досвіду. Це сприяє їхній мотивації працювати, самовдосконалюватися.

 Після закінчення Афганської війни, яка тривала протягом 10 років, не тільки медики, а й всі мешканці колишнього СРСР заговорили про  афганський синдром. Ми живемо в непростий час – надто багато нестандартних ситуацій виникають у українців. Полтавці постійно спілкуються з травмованими людьми, котрі повернулися з місць бойових дій, стикаються з трагічними випадками, у багатьох чоловіки, сини і та брати, зяті перебувають на фронті. Тому всі тривалий час перебувають у нервовому напруженні. Навіть якщо всього цього людина уникнула, то ЗМІ не залишають українцям  місця для позитиву. І в якийсь момент українці, якими б сильними духом вони не були, відчувають брак сил та зникнення інтересу до своєї роботи, у тих, хто працює, Інтересу до життя у пенсіонерів. Про таких  людей кажуть, що вони вигоріли. Сьогодні ми все частіше говоримо про психічне чи емоційне вигорання. Тому така тема й обрана для нашого ювілейного тренінгу. СИНДРОМ ЕМОЦІЙНОГО ВИГОРАННЯ - це стан фізичного і емоційного виснаження, яке є результатом надмірної роботи, високих вимог до самого себе і постійного стресу. Виявляється як в формі фізичної втоми, так і в почутті психологічної та емоційної виснаженості. Сьогодні головною причиною є війна, незрозумілість, що буде завтра, відсутність безпеки, постійний стрес та відсутність якісного сну та відпочинку. Всесвітня організація охорони здоров’я зазначає три головні симптоми емоційного вигорання. Це відчуття виснаження, що призводить до порушення сну, зниження імунітету та проблем із концентрацією уваги. Поведінкові ознаки: словесне дратування, схильність до агресії, проблеми у взаєминах, подружні проблеми, збільшення споживання алкоголю, наркотичних або лікарських препаратів, заспокійливих, неможливість вирішення своїх проблем, тому що постійно виснажуєшся чужими.

Цей синдром проявляється поетапно. І дуже важливо на перших стадіях, коли з`являються перші ознаки, його зупинити. От цій роботі і присвячено тренінг із Дмитром Медвєдєвим. Цей  тренінг про вигорання розвиває особистісні якості спротиву згорання. Цей 10-й тренінг–  надійна профілактика вигорання.

Оксана Кравченко, член НСЖУ та МСПУ


 

1 коментар:

  1. СВОЄЧАСНИЙ ТРЕНІНГ. ВИ РОБИТЕ ДУЖЕ ПОТРІБНУ СПРАВУ В УМОВАХ ТРЕТЬОГО РОКУ ПОВНОМАСШТАБНОЇ ВІЙНИ.

    ВідповістиВидалити