вівторок, 29 квітня 2025 р.

Вперше «Робінзон і Крузо» в Полтаві

Продовжуємо публікацію матеріалів  волонтера Оксани Кравченко  із  багаторічного циклу «Моя Полтава – мої рки і спогади». Поговоримо про сучасний театр.

Побували на виставі "Робінзон і Крузо" у Полтавському академічному обласному театрі ляльок,  де вона була показана вперше на Україні, у рамках проекту «Весь світ – театр» . Моя команда цікавиться новинками в світі театру. А  спільний мистецький проект  Полтавського академічного обласного театру ляльок та ГО "Аматорський театр "Малафея" дав нам багато для роздумів, спогадів і для відпочинку.

вівторок, 22 квітня 2025 р.

Волонтери. Мобілізація добра

Бібліотечне волонтерство – справа вельми цікава, корисна і почесна!

І приємно усвідомлювати, що волонтери нашої книгозбірні, які розносять книги по домівках, тим самим заохочують до читання і роблять все для того аби люди, які не можуть фізично прийти до бібліотеки відчули радість спілкування з книгою.

Наші волонтери Любов Костенко, Людмила Іванченко та Любов Чуваєва – не просто найкращі читачі, а люди з добрим серцем, які оточують увагою інших, роблячи їх щасливішими.


Про космос і нашого земляка Олексія Леонова

Продовжуємо публікацію матеріалів  волонтера Оксани Кравченко із багаторічного циклу «Моя Полтава – мої роки і спогади». Поговоримо про космос і космонавтів.

Цікаво, що перебуваючи в умовах невагомості, космонавти можуть підрости приблизно на 5 см. Водночас серце, м’язи і кістки слабшають. Небезпечні зміни можна попередити за допомогою спеціальної дієти, а також комплексу фізичних вправ, що виконуються в спортивному відсіку корабля.

пʼятниця, 18 квітня 2025 р.

В передчутті свята

Одна з давніх традицій бібліотеки-філії № 5 – підтримувати добрі стосунки з нашими друзями - митцями: поетами, художниками, народними умільцями. Тож, працівники книгозбірні гостинно запросили на мистецький вернісаж своїх давніх друзів – вихованців студії образотворчого мистецтва «Веселка» Розсошенського будинку культури. І в читальній залі розквітла яскрава палітра творчих робіт «Великоднє сяйво» до світлого свята. Народження кожної картини – диво і таємниця. В ній через колір дитина створює  сюжет, виражає свої почуття, ділиться баченням Великодня. 

четвер, 17 квітня 2025 р.

Відгук на прочитану книгу

"Відьом не буває, котів - теж. Є тільки люди, виряджені в котячі шкірки".

Знайшла для себе класну казку. 

Називається «Котяча шкірка» від авторки Келлі  Лінк. 

У головних ролях: мати-відьма і троє її дітей, яких вона і викрала. 

Відьми не народжують, їхня дітородна функція мертва. 

Тому один вихід - красти чужих дітей, роблячи їх своїми. 

Дочка і двоє синів уже «звикли» до такого результату. 

вівторок, 15 квітня 2025 р.

Крок за кроком до краси

«У сучасному світі красива людина – це, насамперед, людина яка веде здоровий спосіб життя. Про її здоров’я краще всього говорить зовнішність, адже здоров’я і краса нерозривно пов’язані між собою. Це – дві частини одного цілого» , - розповіла  користувачам  бібліотеки-філії № 5 майстер краси Лілія Шабаліна. А ви знали, що гарний настрій можна створювати за допомогою вправ?  Контрастний душ, медитація, невеликий комплекс ранкових вправ, самомасаж допоможуть розслабити тіло і гармонізувати думки. Зовнішній вигляд нашого тіла, а особливо обличчя, залежить від його внутрішнього стану.  

«Український кінематограф: історія і сучасність»

Продовжуємо публікацію матеріалів волонтера Оксани Кравченко із циклу «Моя Полтава – мої роки і спогади».

У 2025 році розпочав роботу новий спільний проєкт «Український кінематограф: історія і сучасність», де залучені співробітники Полтавського обласного краєзнавчого музею імені Василя Кричевського, бібліотекарі бібліотек-філій № 2 і № 5 та моя команда переселенців і полтавців. 

пʼятниця, 11 квітня 2025 р.

Де – писанка, де – мотанка, де – крашанка…

Другий весняний місяць у народі називали цвітень-переплітень, бо переплітає трохи зими, а трохи літа. Благовіщення, яке шанують, як свято землі – це пробудження природи після зими, святкуємо також Вербну неділю, а ще велике і радісне свято – Великдень. Неодмінний атрибут цього свята – писанки й крашанки. Нині – це головний символ Великодня. А кілька століть тому –  знак перемир’я, оберіг під час стихійного лиха та панацея від будь-якої хвороби, переляку і вроків.

Сольний концерт скрипаля-віртуоза Дмитра Голобородова

Продовжуємо публікувати матеріали волонтера Оксани Кравченко із багаторічного циклу «Моя Полтава – мої роки і спогади».
Нещодавно моя команда побувала на концерті «У сяйві зимових мелодій», у рамках проєкту «Музика нас поєднала». Це був сольний концерт Дмитра Голобородова (труба, скрипка), артиста Полтавського академічного симфонічного оркестру. За участі  Юлії Сисенко (скрипка). Дмитро Голобородов відомий своєю унікальною майстерною і  здатністю поєднувати класичну музику, рок,  та етноелементи. Його шалена енергетика та харизма створили незабутній настрій. А легка та водночас глибока музика спонукала мріяти та вірити, що всі мрії здійсняться, навіть у воєнний час.

вівторок, 8 квітня 2025 р.

«Рости, паска, висока, як верба»

Такі слова промовляли господині на Полтавщині, коли випікали весняний обрядовий великодній хліб. Виготовляється він тільки з дріжджового тіста і в кожній родині є свої секрети приготування смачної паски.  А випікали її багато, від 5 до 50 штук, щоб вистачило на всіх членів родини та родичів. А ще в пошані була й інші смаколики – калачі, коржики, пряники-медяники, сластьони.

Заповідними стежками

Місто Полтава визнане не тільки духовною столицею України, а й її зеленою перлиною. У наш час зелені насадження займають більше тисячі гектара. Зеленими шатами вкрита третина загальної площі міста. Полтава здавна славилася своїми парками, скверами, гаями, а також меморіальними деревами, що тісно пов’язані з пам’ятниками історії та культури і складають другу «архітектуру» міста. І це поєднання надає місту особливої привабливості.

четвер, 3 квітня 2025 р.

Краса у кожній миті життя

Мистецтво завжди було потужним засобом вираження людської душі. І, як підтвердження цьому – персональна виставка творчих робіт читачки бібліотеки-філії № 5, учениці Полтавської дитячої художньої школи ім. Святослава Пашинського Софії Діденко. В експозиції, яка розгорнута в читальній залі книгозбірні, представлені оригінальні роботи, в яких присутні сучасні українські мотиви і які зачаровують глибоким змістом.

Львівське фото в Полтаві


Продовжуємо публікувати матеріали  із циклу «Моя Полтава – мої роки і спогади» волонтера Оксани Кравченко. Поговоримо про фотомистецтво України.

Коли думаєш про Україну, одразу на думку приходять широкі степи та багата культурна спадщина. Але є ще один аспект, що заслуговує на увагу — гірські пейзажі, які відіграють надзвичайно важливу роль у творчості українських фотохудожників. 

вівторок, 1 квітня 2025 р.

«Дні мої, дивні діти»

«...оселившись у царстві тіней, буду вести розумну бесіду з Гесіодом, Гейне і Сервантесом. Але я буду з ними говорити українською мовою, бо вірю, що наша квітчаста Батьківщина є діамант у гроні вільних народів світу. І ще я скажу там, у царстві тіней, що я, Майк Йогансен, був при житті і залишусь по смерті одним із кращих поетів української оновленої землі». Літературознавці називають його творцем українського авангарду. Михайло Гервасійович Йогансен народився та виріс у передмісті Харкова. Коли відбулася більшовицька революція, йому було 22 роки.

Нас казка єднає

Ми всі починаємо свої мандрівки в життя саме з цих простих, як нам здається, але дивовижно багатих казок. Казка – це світ чарівний та незвичний, диво, сповнене краси,  давній і мудрий порадник. Вона буває сумна і весела, навчає нас розуму, висміює ледачих і хвальків, дарує щедрість. Діти дуже люблять слухати казки, а батьки з великим задоволенням розповідають їх дітям. Тому, дорослі, які завітали на День казки у бібліотеку-філії № 5 ще раз перегорнули сторінки улюблених у дитинстві книжок, зустрілися через десятки років з дивовижними казковими героями.