Така назва колективної виставки, що останньої днини лютого відкрилася у Художньому салоні по вул. Соборності в Полтаві та водночас це і культурно-мистецький проєкт. Відкрила захід Наталія Валко, скрипалька із Києва, дружина військового, виконавши «Гімн України».
У Великій виставковій залі представлено твори у формі колажів, живописні та багато авторських технік, які розповідають очима полтавських митців про повномасштабну війну. Наприклад, Дмитро Фролов «Чи ми є брати?», Лідія Орел «Не пробачимо. Не забудемо». Є тут і скульптура, як Володимира Боумана «Незламний воїн».
Відкрив зібрання Юрій Самойленко, голова Полтавської організації НСХУ, наголосивши, що дуже відповідально бути зі своїм народом і перемогти ворога… Надав слово усім бажаючим. Ольга Курчакова, директор Полтавського художного музею (галереї мистецтв) імені Миколи Ярошенка сказала:»Мистецтво – це зброя і кожен художник знаходиться на передовій цієї страшної війни». Вона поділилася спогадами про відвідання Відня,де проходила у центральній виставковій залі колективна виставка українських митців авангарду та модерну. Туди потрапили й твори Івана Мясоєдова із колекції нашого музею. Це відкриття для Європи. Ця виставка мандрує столицями, завдяки меценатам.
Виставка, що відкрилася у в салоні, показує, що твори мистецтва не маючи голосу, кричать, стверджують наше право на існування. Це і є вічне покликання авторів . коли художники, спілчани через себе пропускають цю тему і йде біль і крик від кожної роботи на виставці.
Тут було показано документальний фільм «Ключ і меч Святослава», який створив Денис Зозуля, член НСХУ. Він оператор та режисер стрічки про художника та педагога Свтослава Пашинського, котрий добровольцем пішов в 2014 році на війну та 2022 роках і загинув. Дві роботи представлені у Художньому салоні. Його виставка творчих робіт нещодавно була показана в Києві.
Виставка справляє дуже сильне враження на глядачів, спокійно неможна дивитися на творчі роботи майстрів. Це наше жахливе сьогодення та надія на перемогу.
Оксана Кравченко, член НСЖУ та МСПУ
Побували на відкритті та закритті проекту в Художньому салоні. Цікаво. Переселенці із Харківщини. Дякуємо, що пишете про події мистецького життя на блозі.
ВідповістиВидалити