четвер, 3 квітня 2025 р.

Краса у кожній миті життя

Мистецтво завжди було потужним засобом вираження людської душі. І, як підтвердження цьому – персональна виставка творчих робіт читачки бібліотеки-філії № 5, учениці Полтавської дитячої художньої школи ім. Святослава Пашинського Софії Діденко. В експозиції, яка розгорнута в читальній залі книгозбірні, представлені оригінальні роботи, в яких присутні сучасні українські мотиви і які зачаровують глибоким змістом.

Львівське фото в Полтаві


Продовжуємо публікувати матеріали  із циклу «Моя Полтава – мої роки і спогади» волонтера Оксани Кравченко. Поговоримо про фотомистецтво України.

Коли думаєш про Україну, одразу на думку приходять широкі степи та багата культурна спадщина. Але є ще один аспект, що заслуговує на увагу — гірські пейзажі, які відіграють надзвичайно важливу роль у творчості українських фотохудожників. 

вівторок, 1 квітня 2025 р.

«...оселившись у царстві тіней, буду вести розумну бесіду з Гесіодом, Гейне і Сервантесом. Але я буду з ними говорити українською мовою, бо вірю, що наша квітчаста Батьківщина є діамант у гроні вільних народів світу. І ще я скажу там, у царстві тіней, що я, Майк Йогансен, був при житті і залишусь по смерті одним із кращих поетів української оновленої землі». Літературознавці називають його творцем українського авангарду. Михайло Гервасійович Йогансен народився та виріс у передмісті Харкова. Коли відбулася більшовицька революція, йому було 22 роки.

Нас казка єднає

Ми всі починаємо свої мандрівки в життя саме з цих простих, як нам здається, але дивовижно багатих казок. Казка – це світ чарівний та незвичний, диво, сповнене краси,  давній і мудрий порадник. Вона буває сумна і весела, навчає нас розуму, висміює ледачих і хвальків, дарує щедрість. Діти дуже люблять слухати казки, а батьки з великим задоволенням розповідають їх дітям. Тому, дорослі, які завітали на День казки у бібліотеку-філії № 5 ще раз перегорнули сторінки улюблених у дитинстві книжок, зустрілися через десятки років з дивовижними казковими героями.

середа, 26 березня 2025 р.

«Замок в Карпатах» Ж.Верн

«Замок в Карпатах» Ж.Верна демонструє зовсім іншу сторону таланту автора, ніж та до якої ми звикли. Як пише сам Верн «Ця історія не є фантастичною; вона тільки дещо романтична».

Розповідаючи історію кохання Рудольфа Горца і Франца Телекі до італійської оперної співачки Стілли, що закінчилася трагічно, Ж.Верн, пише майже «готичний роман», в якому наука відходить у тінь, даючи простір оповіді про «любовний трикутник» на фоні майстерно зображеної природи Трансільванії, а також життя тамошніх людей, серед яких навіть атеїсти вірять у духів та інших надприродних істот: «там навіть безвірники забобонні» - стверджує автор.

Євген Чумак, читач бібліотеки

 

вівторок, 25 березня 2025 р.

Бережи життя!

Година спілкування з елементами інтерактиву «Здоров’я – це вибір кожного» пройшла в читальній залі бібліотеки-філії № 5. Волонтери – студенти 3-го курсу волонтерського загону «Єдність» Полтавського державного медичного університету Катерина Пащенко та Михайло Чумак донесли до учнів 8-х класів Полтавської загальноосвітньої школи №4 достовірну інформацію про ВІЛ – інфекцію та СНІД, поглибили знання про способи передачі й профілактику захворювань.

субота, 15 березня 2025 р.

Вічні вальси Й. Штрауса

Продовжуємо публікацію матеріалів волонтера Оксани Кравченко із багаторічного циклу «Моя Полтава – мої роки і спогади».

Любителі музики пам'ятають звуки вальсу «Казки Віденського лісу», автором якого є славнозвісний «король вальсу» Йоганн Штраус. 

четвер, 13 березня 2025 р.

Співчуття – необхідне під час війни

Продовжуємо публікацію матеріалів волонтера Оксани Кравченко із циклу «Моя Полтава – мої роки і спогади».

Протягом  2-х років з моєю командою працює професійний психолог і психотерапевт Дмитро Медвєдєв, всі заняття проводить безкоштовно. Уже пройшло 11 тренінгів, в середньому було на них по 2 заняття. Однак майже половина тренінгів проходили впродовж 4-х занять.  За 10 тренінгів ми вжє маємо 10 сертифікатів. Заняття у нас проходять  у будні на базі 2-х бібліотек-філій № 2 і № 5.

середа, 12 березня 2025 р.

Відновлення ментального здоров’я через Дію. Освіту

Бібліотека-філія № 5 вже котрий рік знайомить своїх користувачів з національною освітньою платформою актуальних знань та навичок Дія.Освіта, місія якої — зробити сучасні вміння та навички доступними для всіх в Україні. Зараз треба постійно вчитися, щоб неспинно зростати. Дія.Освіта дає змогу кожному отримати доступ до найкращих освітніх практик. Тут кожен може безоплатно здобути важливі знання заради власного ж успіху. 

вівторок, 11 березня 2025 р.

Відгук на прочитану книгу

«Провалля і маятник» - перше оповідання Едгара По, яке я прочитав у дитинстві. Тоді я ще не зовсім розумів, що таке інквізиція та хто такий генерал Лассаль. Але після того зробив усе, щоб дізнатися про них і ще багато чого іншого. Наприклад, чи можна змусити щурів перегризти мотузки і чому ці щури перегризли саме мотузку , а не зжерли головного героя, що вони неодмінно б зробили знаходячись у повній темряві.

Едгар По - майстер готичного оповідання,  незрівнянно вміє не тільки зацікавити сюжетом твору, але й деталями, які у нього не бувають дрібними й неважливими. 

Роздуми героя, опис підземелля з маятником, проваллям і розжареними стінами все доречно і все на своєму місці. Оповідання дуже динамічне, хоча в ньому немає жодного діалогу – це стиль автора.

Євген Чумак, читач бібліотеки


субота, 8 березня 2025 р.

Керамічні тварини

Продовжуємо публікацію матеріалів волонтера з 3-х річних стажем Оксани Кравченко із циклу «Моя Полтава – мої роки і спогади».
Вже стало доброю традицією, завдяки підтримці Надії Яківни Коновалової, начальника відділу маркетингу та реклами, Заслуженому працівнику культури України, проходження безкоштовних майстер-класів для дорослих переселенців із Харкова, Лозової, Лисичанська та Новоайдара, у рамках проєкту «Творчість – Дар Божий» на базі ТРЦ «Київ».

середа, 5 березня 2025 р.

Яблука Довженка

Олександр Довженко дуже любив яблуневі сади, вони нагадували йому рідний дім. І символічно можна сказати, що митець був людиною, яка все життя вирощувала сад.  «Скрізь, де жив і працював Довженко, він садив яблуні, бо вважав яблуко символом вічності». Такі цікаві факти з життя видатного письменника розповіла читачам бібліотеки - філії № 5   старша наукова  співробітниця Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського Галина Галян.

вівторок, 4 березня 2025 р.

До 230-ти річчя Григорія Сковороди

Продовжуємо публікувати матеріали із багаторічного циклу  «Моя Полтава – мої роки і спогади» волонтера Оксани Кравченко.

Моя команда побувала на прекрасному вечорі пам`яті Григорія Сковороди, який відкрив нам музиканта і композитора, а ще ми полинули в епоху бароко, завдяки артистам Полтавського академічного симфонічного оркестру, під керівництвом Єлізара Пащенка. Відомий український філософ-мислитель, поет, педагог, перекладач, музикант Григорій Савич Сковорода належить до найвидатніших виразників української ментальності ХVІІІ ст. 

Нехай слава працює на тебе

Чи є на світі хоча б одна людина, яка б не чула про Альберт Ейнштейна? Його неспроста називають батьком сучасної теоретичної фізики, адже незліченну кількість наукових відкриттів було здійснено саме завдяки йому, причому як за його життя, так і вже після смерті. І донині на світі мало хто може позмагатися з його потужним мозком, який дійсно вмів охопити неосяжне. 

четвер, 27 лютого 2025 р.

Музика із кінофільмів світового кінематографа на сцені Полтавського академічного симфонічного оркестру

Продовжуємо публікувати матеріали із багаторічного циклу волонтера Оксани Кравченко  «Моя Полтава – мої роки і спогади».

Музика є критично важливим компонентом усіх форм кіно та розваг. Він забезпечує саундтрек до історії, створюючи репліки та атмосферу, а також допомагаючи створити атмосферу та настрій кожної сцени.

вівторок, 25 лютого 2025 р.

Самодопомога при депресії

Бібліотека завжди була важливим центром для спільноти, де люди можуть отримувати доступ до знань і простору для навчання та розвитку. Однак, у сучасних умовах зростає роль бібліотеки, як місця підтримки ментального здоров’я читачів.

В бібліотеці-філії №5 продовжуються групові заняття з психологом Дмитром Медведєвим. На прикладах та в обговоренні слухачі дізналися про психоаналітичні, гештальт підходи до депресії, екстатичний стан та депресію як крайню точку континууму. 

четвер, 20 лютого 2025 р.

«Той, хто мріє про мир»

Впродовж трьох неділь в нашій бібліотеці діяла виставка «Водограй - мистецтво» спонтанного живопису філософа, художника, поета Шрі Чинмоя. Багато полтавців відвідали цю виставку та зазначили, що роботи автора несуть радість і любов. Зачаровує палітра фарб, техніка виконання та глибокий зміст кожної картини.

Запрошуємо всіх, хто не встиг відвідати!


 

середа, 19 лютого 2025 р.

Божественна Марія Каллас

Продовжуємо публікацію матеріалів  із циклу «Моя Полтава – мої роки і спогади» волонтера Оксани Кравченко.

Нещодавно ми побували на дивовижному концерті, присвяченому Марії Каллас у Полтавській обласній філармонії. Арії з опер її репертуару виконувала Ольга Чубарева, Народна артистка України. Ольга Олексіївна Чубарева народилася 5 жовтня 1975 року в Казахстані, де прожила з батьками до 11 років. 1986 р. переїхали родиною в Україну. Вона закінчила  Харківський інститут мистецтв. Працювала в Харківській обласній філармонії. Нині працює і мешкає в Києві. 

вівторок, 18 лютого 2025 р.

Знаходьте час для себе

Як часто ми незадоволені своїм відображенням у дзеркалі,  починаємо прискіпливо аналізувати дефекти своєї зовнішності. І більш за все дістається шкірі обличчя. Щоденний та правильний догляд за обличчям є надзвичайно важливим для підтримання здорового та молодого вигляду шкіри. У наш час не тільки жінки, а й чоловіки звертають на це увагу . Часом, ми навіть не знаємо, який в нас тип шкіри, тому важко відповідним чином доглядати за нею. І в цьому допомогла читачам бібліотеки-філії № 5 косметолог Лілія Шабаліна. 

понеділок, 17 лютого 2025 р.

Ментальне здоров’я: як подбати про себе?

В наш нелегкий час найбільш небезпечним захворюванням вважається депресія. Пригнічений стан негативно впливає на відносини людини з оточуючими, її працездатність та може спричинити розвиток серйозних захворювань. Усім нам знайомі відчуття неспокою, страху, тривоги, яких ми прагнемо позбутися. Тому в бібліотеці-філії № 5 продовжується курс лекцій психолога Дмитра Медведєва для всіх, хто бажає отримати знання та навички, щоб перемогти такий стан, як депресія. Слухачі дізналися про психогенну депресію, її ступені, симптоми, як працюють антидепресанти. 

пʼятниця, 14 лютого 2025 р.

Я дарую валентинку

День святого Валентина – є неофіційним святом усіх закоханих, яке пройшло крізь століття і сьогодні широко відзначається в усьому світі. Для кожної людини цей день – особливий. Він пронизаний щирістю почуттів і теплом люблячого серця. Кохання – це присмак молодості. А перше кохання – не забути ніколи! Незабутні 60, 70, 80-ті … Спогади… Вони не залишають нікого байдужими.

четвер, 13 лютого 2025 р.

Емма. Історія одного падіння (книжка)

"Я пізнала щастя кохати. 

Уперше відчувши любов у серці своєму, я зрозуміла нарешті, наскільки прекрасним є це потаємне почуття. 

Я пізнала те, чого раніше не розуміла, і виявила для себе ще - закохана жінка дивиться на світ зовсім іншими очима, ставиться до всього по-іншому... у неї і серце стукає інакше."

Це вже 11-та книжка на рахунку у Дарини Гнатко, яку я дочитую із захватом.

Усі її історії на реальних подіях (!) чіпляють мою душу за живе.

Недарма вона є золотим письменником України, і це заслужена нагорода.

середа, 12 лютого 2025 р.

Поговоримо про депресію

Продовєжуємо публікувати матеріали із циклу «Моя Полтава – мої роки і спогади» полтавського волонтера зі стажем Оксани Кравченко.

7 лютого розпочався 11 тренінг із психологом та психотерапевтом Дмитром Медвєдєвим у бібліотеці-філії № 5. За ці два роки роботи на тренінгах ми дізналися багато корисної практичної інформації. Переселенці і полтавці потоваришували з паном Дмитром, повірили йому, завдяки величезним знанням і практичному досвіду, а ще чоловічій харизмі нашого сучасника?

«…Ця дівчина не просто так, Маруся. Це – голос наш. Це – пісня. Це – душа…»

Доля щедро нагородила наше місто – багата його історія, високий духовний потенціал, непохитна відданість містян рідному краю. Полтаву не випадково вважають одним із духовних осередків нашої країни. Це місто видатних людей. Коли говоримо про нетлінні надбання національної культури, то відразу згадуємо Івана Котляревського, Панаса Мирного, Миколу Ярошенка, славних і прекрасних наших полтавок: художниць Марію Башкірцеву та Катерину Білокур, неповторну Віру Холодну та легендарну Марусю Чурай.

вівторок, 11 лютого 2025 р.

Ментальне здоров’я: бібліотека як простір психосоціальної підтримки та відновлення

За даними соціологічних досліджень, понад 90% українців мали хоча б один симптом тривожного розладу. Психологічні проблеми наростають непомітно та впливають на всі сфери життя. Зараз підтримка психічного здоров’я людини стала одним з пріоритетних завдань. Про це на черговому занятті розповів користувачам бібліотеки-філії №5 психолог Дмитро Медведєв. Фахівець акцентував увагу присутніх на такому стані як депресія – при якому людина відчуває емоційний занепад, втрату інтересу до життя. Це почуття може проявлятися у вигляді постійної втоми, негативних думок та зниження самооцінки.

Гармонія здоров’я та краси

«Уяви класний костюм, завжди як на тебе шитий, хай яка в тебе фігура! Уяви, що цей костюм зігріває в холоди й допомагає охолонути в спеку. А ще він захищає від мікробів, сам відновлюється після ушкоджень і – найкраще! – утримує твої тельбухи, щоб вони не повипадали з тіла і щоб їх не пожерли дикі собаки! Добрі новини: такий костюм у тебе вже є. Він називається «шкіра» і безкоштовно дається тобі від народження. Це все, що треба знати про шкіру».

субота, 8 лютого 2025 р.

Музика духовного спокою в ЦКД

Продовжуємо публікацію кореспонденцій і репортажів Оксани Кравченко із п`ятирічного циклу «Моя Полтава – мої рjки і спогади». 

12 грудня члени команди відправилися  у Центр культури та дозвілля, в приміщення Молодіжного простору, де проходив третій день концертний тур, присвячений Шрі Чинмою, духовному Учителю, поету і письменнику, музиканту, художнику, філософу і спортсмену, який присвятив своє життя безкорисливому служінню людям у всьому світі.

четвер, 6 лютого 2025 р.

Детектив – завжди несподіванка

Як не суперечливо звучить, я відпочиваю, коли читаю детективи. Карколомні сюжети, заплутані історії, герої різного штибу – від порядних інтелектуалів до підступних дволиких людців. Є класика, котру час від часу перечитую – Агата Крісті, Артур Конан Дойл, Рекс Стаут, Реймонд Чандлер, але й уважно слідкую за новими авторами. 

Якщо ви не боїтесь товстих книжок, то порекомендую трилер французького письменника Бернара Міньє «Заледенілий». Події відбуваються в мальовничому містечку серед Піренейських гір. Головний герой харизматичний поліцейський Серваз стикається з неймовірно заплутаними подіями, що відбуваються то в тихому поселенні, то на гірській гідроелектростанції, то в психіатричній лікарні, в якій утримують небезпечних хворих з усієї Європи і ДНК одного з них знаходять на місцях всіх злочинів. Загадки та привиди минулого тримають в напрузі до останніх сторінок роману.

Володимир Ільїн, читач бібліотеки


вівторок, 4 лютого 2025 р.

Жінки в науці

Вже з давніх часів роль жінок у науці була досить помітною. В історії добре відомі не тільки «вчені мужі», а й «вчені жони». Першою жінкою-вченим вважається знатна давньоєгипетська цілителька Меріт Птах. Вона мала власну школу і залишила трактати з основ медицини. Середні століття сильно загальмували розвиток науки взагалі. А вже жінкам шлях у цю сферу був замовлений категорично. 

понеділок, 3 лютого 2025 р.

Щоденник безнадійно приреченої (книга)

"І нехай би обірвалося не повною мірою прожите мною життя, нехай би я ніколи не пізнала в серці своєму почуття того, що називалося коханням, але я була би вільною від цієї клітки, просоченої запахами тварин і нечистотами, в яку нас зачинили й позбавили свободи."
Історії авторки Дарини Гнатко завжди змушують замислитися над важливими темами в житті.
Як сказав мій друг:
"Є улюблене, і є найкраще, але вони відрізняються одне від одного, тим що улюблене ти носиш під серцем, а найкраще зберігаєш у пам'яті."
Цю історію, яка називається "Щоденник безнадійно приреченої" я віднесу до серця.

четвер, 30 січня 2025 р.

Михайло Олеховський і Полтава

Продовжуємо публікацію матеріалів волонтера Оксани Кравченко із багаторічного циклу «Моя Полтава – мої роки і спогади».

Сьогодні в Полтаві збільшується кількість імен, що потрапляє у небуття. Полтавський  обласний краєзнавчий музей імені Василя Кричевського виконує шляхетну місію, повертаючи нам  імена  видатних і забутих предків. 29 квітня 2025 року виповнюється 170 років від дня народження першого завідувача Природничо-історичного музею Полтавського губернського земства М.О. Олеховського.

Михайло Олеховський – корифей музейної справи на Полтавщині

Один з найстаріших на Україні, Полтавський краєзнавчий музей було засновано 1891 року. Становлення музею пов’язане з ім’ям Михайла Олександровича Олеховського – природознавця, краєзнавця, збирача культурної та природничої історії.  Для багатьох наших відвідувачів ім’я першого завідувача  Природничо-історичного музею Полтавського губернського земства було малознайоме. Про видатного полтавця користувачам бібліотеки-філії № 5 розповіла Ірина Олексіївна Власенко, старший науковий співробітник науково-дослідного експозиційного відділу етнографії.

вівторок, 28 січня 2025 р.

Дислексія – хвороба геніїв

Дислексія або розлад читання -  хвороба, що характеризується проблемами з читання, попри нормальний інтелект та за відсутності порушень слуху і читання. Відсоток дислексії у  всьому світі становить – 4%. Людям, у яких діагностували дислексію, важко читати та писати. Вони можуть плутати букви, міняти їх місцями, бачити їх у дзеркальному відображенні, або бачити тільки частину літер. Книга Рассела Гренчі, логопеда лікарні святого Карла та Даніеля Дзаноні, людини з дислексію, яка змогла адаптуватися до життя «Історії про видатних людей з дислексію. 15 мотиваційних розповідей» написана для хлопців та дівчат, яких збентежив цей діагноз. Вони сповнені сумнівів та недовіри, оскільки не знають, який вплив це матиме на їхнє життя. 

субота, 25 січня 2025 р.

Смерть і Діва (оповідання)

"- Клариндо, чому ти сховалася в цьому будинку? Ще тоді, давним-давно.

- Не пам'ятаю. Хоча так... Я боялася.

- Боялася?

- Дивно. Спочатку життя боялася, потім - смерті. Завжди чогось боялася."

Це оповідання мені порадив прочитати мій друг.

Ось буває таке в житті, де після гівна в чистому вигляді, тобі нарешті зустрічається та сама хороша людина, яку ти просила у Всевишнього.

Не для порівняння навіть, і близько.

середа, 22 січня 2025 р.

Більбергія або Сльози королеви

«Яка краса! Яку назву має ця квітка?» - відразу така реакція читачів.

Саме така цікава рослина з такою вишуканою назвою зацвіла в нашій бібліотеці. Скромна більбергія з дивовижною витонченістю  по праву  вважається невибагливою рослиною, бо може пристосуватися, практично, до будь-яких умов. Головний козир більбергії - здатність адаптуватися до самого мізерного освітлення. 

Завезена рослинка в Європу із Бразилії, а в книгозбірні з’явилася така краса завдяки нашій постійній користувачці Тетяні Дорогобід. 

Саме зараз, коли за вікном зима, бракує сонечка, ніжна, тендітна квіточка створює атмосферу затишку, тепла, натхнення та сподівання. 

Не вірите…? Приходьте!


 

четвер, 16 січня 2025 р.

Новий цикл у проєкті «Бути собою»

Продовжуємо публікувати матеріали волонтера Оксани Кравченко із циклу «Моя Полтава – мої роки і спогади».

Цикл «Бути собою» започатковано наприкінці 2023 року і спочатку в ньому були оздоровчі процедури, потім заняття спортом, а в 2025 році додалася і гігієна тіла.

Яких змін зазнає наша шкіра у різні пору року? Чим відрізняється зимовий догляд за шкірою? Який крем обрати і як захистити шкіру, щоб вона завжди залишалася здоровою та доглянутою? 

вівторок, 14 січня 2025 р.

Притулок семи вітрів (книжка)

"Взагалі ж дивовижна річ - серце людини, і такі воно в собі потаємності й глибини приховує, що ти й сам часом не відаєш, що маєш у серці своєму."
Ну і знову здрастуйте!
Читаю книжку від Дарини Гнатко з цікавою назвою "Притулок семи вітрів" і розумію наскільки все життєве в історії головних героїв Григорія та Палажки.
Різних і нещасних.
Він покохав.

Три фестивалі у Центрі культури та дозвілля

Продовжуємо публікувати матеріали із багаторічного циклу  волонтера Оксани Кравченко «Моя Полтава – мої роки і спогади».

Фестиваль нині є справді «штучним замінником свята», оскільки привносить у буденність елементи радості, відпочинку, новизни тощо. Крім того, основою фестивалів є змагальницька складова, яка надає змоги спробувати себе в іншій формі чи ролі, оскільки ці заходи проводяться переважно на мистецькій (народно-інструменальній, вокально-хоровій, хореографічній тощо) основі. 

середа, 8 січня 2025 р.

Чому ми спимо

«Ой, надіну я сережки і добре намисто»

Сучасна жінка не може уявити своє життя без прикрас. Це й не дивно, адже вони вже є повсякденною річчю, що увійшли в звичку. В давнину, як і сьогодні, жінки одягали найрізноманітніші прикраси. В той час вони мали особливе значення та навіть оберігали їхню власницю. Про найбільш поширені народні прикраси Наддніпрянщини користувачі бібліотеки-філії № 5 дізналися з цікавої змістовної розповіді наукового співробітника Полтавського краєзнавчого музею Катерини Штепи. 

пʼятниця, 3 січня 2025 р.

Марсіанин (оповідання)

"Я те, що я є, беру те, що дається."
Відкриваю для себе письменника Рея Бредбері.
Читаю оповідання "Марсіанин".
І розумію!
Мені не те що подобається, імхо.
Я вбираю як губка нову інформацію для себе.
Класика все ж таки краща за нове покоління.
Не в образу до когось.
Рей Бредбері чудовий фантаст.
Його не переплюнути, та й не варто.
Чим чіпляє сама історія "Марсіанин"?
Самотністю ззовні.
Людина приходить у цей Світ одна.

середа, 1 січня 2025 р.

Робочий рік розпочато


 Фото від читачки Наталії Зайцевої

Творчі діти подарували полтавцям зиму

Сумуєте за снігом? За зимою-чарівницею?
Тож, у справжню новорічну казку можна зануритися в читальній залі бібліотеки-філії № 5, де відкрилася виставка дитячих малюнків. З Новим роком  працівників та усіх відвідувачів книгозбірні привітали вихованці студії образотворчого мистецтва «Веселка» під керівництвом Юлії Ільяшової  Розсошенського Будинку культури.
Дивовижні краєвиди, пейзажні замальовки з першого погляду зачаровують незвичайними яскравими барвами. Портрети, що відтворюють особисте бачення юних художників та гармонію краси відрізняються своєю неповторністю.