Сьогодні в Полтаві збільшується кількість імен, що потрапляє у небуття. Полтавський обласний краєзнавчий музей імені Василя Кричевського виконує шляхетну місію, повертаючи нам імена видатних і забутих предків. 29 квітня 2025 року виповнюється 170 років від дня народження першого завідувача Природничо-історичного музею Полтавського губернського земства М.О. Олеховського.
четвер, 30 січня 2025 р.
Михайло Олеховський і Полтава
Михайло Олеховський – корифей музейної справи на Полтавщині
Один з найстаріших на Україні, Полтавський краєзнавчий музей було засновано 1891 року. Становлення музею пов’язане з ім’ям Михайла Олександровича Олеховського – природознавця, краєзнавця, збирача культурної та природничої історії. Для багатьох наших відвідувачів ім’я першого завідувача Природничо-історичного музею Полтавського губернського земства було малознайоме. Про видатного полтавця користувачам бібліотеки-філії № 5 розповіла Ірина Олексіївна Власенко, старший науковий співробітник науково-дослідного експозиційного відділу етнографії.
вівторок, 28 січня 2025 р.
Дислексія – хвороба геніїв
субота, 25 січня 2025 р.
Смерть і Діва (оповідання)
"- Клариндо, чому ти сховалася в цьому будинку? Ще тоді, давним-давно.
- Не пам'ятаю. Хоча так... Я боялася.
- Боялася?
- Дивно. Спочатку життя боялася, потім - смерті. Завжди чогось боялася."
Це оповідання мені порадив прочитати мій друг.
Ось буває таке в житті, де після гівна в чистому вигляді, тобі нарешті зустрічається та сама хороша людина, яку ти просила у Всевишнього.
Не для порівняння навіть, і близько.
середа, 22 січня 2025 р.
Більбергія або Сльози королеви
«Яка краса! Яку назву має ця квітка?» - відразу така реакція читачів.
Саме така цікава рослина з такою вишуканою назвою зацвіла в нашій бібліотеці. Скромна більбергія з дивовижною витонченістю по праву вважається невибагливою рослиною, бо може пристосуватися, практично, до будь-яких умов. Головний козир більбергії - здатність адаптуватися до самого мізерного освітлення.
Завезена рослинка в Європу із Бразилії, а в книгозбірні з’явилася така краса завдяки нашій постійній користувачці Тетяні Дорогобід.
Саме зараз, коли за вікном зима, бракує сонечка, ніжна, тендітна квіточка створює атмосферу затишку, тепла, натхнення та сподівання.
Не вірите…? Приходьте!
понеділок, 20 січня 2025 р.
четвер, 16 січня 2025 р.
Новий цикл у проєкті «Бути собою»
Продовжуємо публікувати матеріали волонтера Оксани Кравченко із циклу «Моя Полтава – мої роки і спогади».
Цикл «Бути собою» започатковано наприкінці 2023 року і спочатку в ньому були оздоровчі процедури, потім заняття спортом, а в 2025 році додалася і гігієна тіла.
Яких змін зазнає наша шкіра у різні пору року? Чим відрізняється зимовий догляд за шкірою? Який крем обрати і як захистити шкіру, щоб вона завжди залишалася здоровою та доглянутою?
вівторок, 14 січня 2025 р.
Притулок семи вітрів (книжка)
Три фестивалі у Центрі культури та дозвілля
Продовжуємо публікувати матеріали із багаторічного циклу волонтера Оксани Кравченко «Моя Полтава – мої роки і спогади».
Фестиваль нині є справді «штучним замінником свята», оскільки привносить у буденність елементи радості, відпочинку, новизни тощо. Крім того, основою фестивалів є змагальницька складова, яка надає змоги спробувати себе в іншій формі чи ролі, оскільки ці заходи проводяться переважно на мистецькій (народно-інструменальній, вокально-хоровій, хореографічній тощо) основі.
середа, 8 січня 2025 р.
«Ой, надіну я сережки і добре намисто»
Сучасна жінка не може уявити своє життя без прикрас. Це й не дивно, адже вони вже є повсякденною річчю, що увійшли в звичку. В давнину, як і сьогодні, жінки одягали найрізноманітніші прикраси. В той час вони мали особливе значення та навіть оберігали їхню власницю. Про найбільш поширені народні прикраси Наддніпрянщини користувачі бібліотеки-філії № 5 дізналися з цікавої змістовної розповіді наукового співробітника Полтавського краєзнавчого музею Катерини Штепи.