Краєзнавча сторінка

Люблю Україну

 Лазарович Василь Григорович
  Народився 1 жовтня 1930 року  в селі Баня – Березів на Івано - Франківщині в родині землеробів, був четвертою дитиною в багатодітній сім’ї.

Почесний професор ВНЗ Української медичної стоматологічної академії, доцент, кандидат біологічних наук, член Спілки літераторів України.

Працював учителем в Яблунівській середній школі, а згодом асистентом, доцентом та завідувачем кафедри фізики Івано-Франківського медінституту, а з 1983 р. завідувачем кафедри біофізики, інформатики медичної апаратури в Полтавській медичній стоматологічній академії.

Займався дослідженням впливу надвисокочастотних електромагнітних полів на обмін речовин в здоровому організмі  тварин та при пухлинному рості.
Автор більше 150 друкованих публікацій. Із них 8 монографій,  двотомний підручник “Медична і біологічна фізика” , “Підручник – практикум з біофізики для іноземних студентів”, а також 6 практикумів для лабораторних робіт з біофізики для студентів медичних вузів.

Для широкого загалу читачів полум’яний патріот рідної землі написав, видав та подарував бібліотекам роботи “В.І.Вернадський і Полтавщина” (біографічний нарис), “Іван Пулюй” (біографічний нарис),  книги “Україна в боротьбі за державність”, “Люби і захищай свій рідний край”, “Про мовні проблеми і дещо до теми”.

Запатентовано 5 винаходів та 45 раціоналізаторських пропозицій.

Брав участь у 7 міжнародних наукових конференціях. Нагороджений  дипломом та почесною грамотою Всесоюзного Науково – Технічного товариства СРСР, почесною грамотою Міністерства Освіти,трьома грамотами загальнонаціонального конкурсу “Українська мова – мова єднання” Національної спілки журналістів України (Одеська регіональна організація).

Захоплюється філателією. Має багату колекцію марок, листівок, конвертів, присвячених Тарасу Шевченку, Івану Франку, Лесі Українці, Василю Стефанику.

На даний час проживає у м. Полтава, веде активну просвітницьку діяльність.
 Література:
 СУЛИМЕНКО В.  Захоплення творчістю Шевченка змусило стати колекціонером: [зустріч з В.Г.Лазаровичем, почесним професором ВНЗУ Полт.мед.стомат.академії, колекціонером марок, конвертів і листівок, присвячених Т.Г.Шевченку в бібліотеці-філіалі № 5]/ В.Сулименко // Полтавський вісник.-2013.-8 березня.-с.5
 ЖОВНІР Н.  Тарас Шевченко, Іван Франко, Леся Українка на марках, конвертах і листівках: Унікальна колекція почесного професора медичної академії: [виставка в бібліотеці-філіалі № 5]/ Н.Жовнір // Нова газета по-полтавськи.-2013.-24-30 квітня.-с.7
 Відеоматеріали: 

Талановиті земляки
   Ми з гордістю можемо хвалитися не тільки багатим книжковим фондом краєзнавчої літератури, а й читачами, котрі поповнюють наш фонд своїми творами.
     Хочемо представити книжкову виставку "Талановиті земляки", яка присвячена творчості нашої читачки, молодої письменниці Галини Пустовгар.
    Пані Галина - член Національної спілки письменників України, лауреат видавництва "Смолоскип", дипломантка Міжнародного конкурсу молодих літераторів "Гранослов".
     Друкується в місцевій та всеукраїнській пресі.
     Поетеса, прозаїк, журналіст.
     Вірші у Галини щирі й образні.
   То ж запрошуємо всіх цінителів поезії завітати до читального залу нашої бібліотеки, щоб доторкнутись до творчості нашої землячки Галини Пустовгар.
Кулінарний путівник


     Дуже швидко летить час.
     Вже пройшли новорічно-різдвяні свята багаті на споконвічні звичаї та традиції українського народу.
    Під час свят столи українських господинь рясніли різноманіттям та витонченістю страв. Чого тільки не було на столах: юшка, смаженина, риба, городина, випічка і звичайно ж кутя.
   Кулінарне мистецтво йде від наших пра-прабабусь.
   Пропонуємо вам рецепти української кухні з книги Віталія та Максима Закладних "Як предки наші жили".
    В одному з томів цього видання "Чого не їли предки наші" зібрані рецепти давніх страв української кухні, згадуваних у "Енеїді" І.П. Котляревського.
 Звертаємо увагу всіх господинь на асортимент української кухні, щоб порадувати вашу родину новими смачненькими стравами наших предків.
     І як бажали у давні часи на Полтавщині: "Гарно вам їсти і пити, дай Боже!"
     А ми бажаємо: "Смачного вам".


Як змінювалася улюблена газета


    Запрошуємо всіх, кого цікавить історія, завітати до нашої бібліотеки та ознайомитися з архівом газети "Зоря Полтавщини". В нашому фонді ви знайдете видання від 1943 року до сьогодення.

Література про рідний край


   Українське краєзнавство зайняло в сучасному суспільно-політичному житті пріоритетні позиції з духовного вдосконалення, збереження багатовікових культурних традицій, відновлення історичної пам’яті роду.
   Полтавщина - це край з багатою природою і цікавою, захоплюючою історією.
   У бібліотеці користуються попитом краєзнавчі видання про Полтавщину.
Анна Кошель, екскурсовод Диканьського історико-краєзнавчого музею, готує матеріали для роботи
   Бібліотекарі активно долучаються до вивчення і пропаганди краю.
    Зверніть увагу на ці видання!

У науково-методичному посібнику висвітлюються актуальні проблеми краєзнавчої роботи. Матеріали адресуються широкому колу читачів
У книзі об’єктивно і всебічно досліджено минувшину полтавського краю від найдавніших часів до сьогодення
У нарисі подано характеристику природних ресурсів, складу населення, господарства та невиробничої сфери Полтавської області
Ця книга - ще одна успішна спроба відродити в душах сучасних українців гордість за свою націю й зберегти для майбутніх поколінь важливі сторінки їхньої славетної історії
Книга для тих, хто цікавиться літературно-мистецьким життям багатої на таланти й традиції Полтавщини

Стежками жіночих
 письменницьких доль…Немає коментарів:

Дописати коментар