Квітковий живопис має своє коріння в Стародавній Греції. За словами Плінія Старшого, цей жанр живопису почався тоді, коли живописець Павсія намалював квіткову гірлянду, щоб справити враження на кохану Глікеру. Незалежно від його точного місця походження, в стародавньому світі панував квітковий живопис, хоча в основному він служив елементом декоративного оздоблення стін. Потім він перетворився на мистецтво, пов’язане з релігійними творами, оскільки квіти вважалися одними з найбільш крихких і прекрасних Божих дарів людству. Квіти пані Лариси, що я бачила на виставках у Полтаві, сприймаються глядачами як символи чистоти, вишуканості і гармонії. Ця художниця використовує у своїх роботах кераміку, поєднуючи її з квітами.
Вона пише й пейзажі, часто відвідує пленери. Створює і портрети. Іноді - народні картини. Головною героїнею пейзажів майстрині є Полтава. Вона стала для пані Лариси творчою студією, натхненницею. Тут нашарувалися особисті життєві події і найсильніші враження. Художниця не втомлюється милуватися красою нашого міста у різні пори року, у різні часи доби. Художниця ніби запрошує здійснити прогулянку мальовничими полтавськими вуличками, зеленими парками та квітчастими скверами, зазирнути у затишні дворики старого міста, помилуватися краєвидами Ворскли, позасмагати на пляжах, насолодитися теплом літнього дня та тишею міста у вечірніх вогнях. Саме тому творчість сучасниці викликає почуття ностальгії, солодкого смутку за тим, яким воно було колись, однак й нині лишається рідним і дорогим кожному полтавцю.
Був час, коли землячка працювала за кордоном. За запрошенням художньої галереї «Сонет Маркмезі» у Стамбулі вона працювала в Туреччині, де створила 45 живописних полотен. Писала творіння в українській тематиці. Так народився твір «Україночка».
Любов і захват, які переповнюють майстриню, барвистими фарбами заряджають таким же настроєм і почуттями глядачів її виставок. Шанувальники творчості Лариси Назаренко тонко підмітили, що вона натюрморти перетворює на портрети, в яких проглядають характери кожної квітки. Жінка бачить, відчуває природу, квіти, бо то - стан душі, її покликання. Щиру посмішку, яку зберегла з дитячих років, полтавська майстриня зараз продовжує дарувати глядачам на виставках через свої картини.
Цією замальовкою з натури я закінчую розповіді про членів ТТ «Художник». Я сподіваюся, що його члени будуть влаштовувати свої персональні виставки у місті, так ви, шановні читачі бібліотеки-філії № 5, матимете змогу ознайомитися з творчістю цієї дружної талановитої команди під керівництвом Інни Лосєвої (Пушкарьової). Адже карантин триватиме не вічно. Ми його поборемо! Отож до нових зустрічей у нашому місті, де живе стільки талановитих людей! Про них я й хочу вам розповідати далі, адже наш цикл «Полтава- мої роки і спогади» продовжується. Ще нам рано ставити крапку і прощатися! Попереду розмова про педагогів, науковців, не позбавлених талантів. До нових зустрічей.
Немає коментарів:
Дописати коментар