четвер, 27 лютого 2025 р.

Музика із кінофільмів світового кінематографа на сцені Полтавського академічного симфонічного оркестру

Продовжуємо публікувати матеріали із багаторічного циклу волонтера Оксани Кравченко  «Моя Полтава – мої роки і спогади».

Музика є критично важливим компонентом усіх форм кіно та розваг. Він забезпечує саундтрек до історії, створюючи репліки та атмосферу, а також допомагаючи створити атмосферу та настрій кожної сцени.

вівторок, 25 лютого 2025 р.

Самодопомога при депресії

Бібліотека завжди була важливим центром для спільноти, де люди можуть отримувати доступ до знань і простору для навчання та розвитку. Однак, у сучасних умовах зростає роль бібліотеки, як місця підтримки ментального здоров’я читачів.

В бібліотеці-філії №5 продовжуються групові заняття з психологом Дмитром Медведєвим. На прикладах та в обговоренні слухачі дізналися про психоаналітичні, гештальт підходи до депресії, екстатичний стан та депресію як крайню точку континууму. 

четвер, 20 лютого 2025 р.

«Той, хто мріє про мир»

Впродовж трьох неділь в нашій бібліотеці діяла виставка «Водограй - мистецтво» спонтанного живопису філософа, художника, поета Шрі Чинмоя. Багато полтавців відвідали цю виставку та зазначили, що роботи автора несуть радість і любов. Зачаровує палітра фарб, техніка виконання та глибокий зміст кожної картини.

Запрошуємо всіх, хто не встиг відвідати!


 

середа, 19 лютого 2025 р.

Божественна Марія Каллас

Продовжуємо публікацію матеріалів  із циклу «Моя Полтава – мої роки і спогади» волонтера Оксани Кравченко.

Нещодавно ми побували на дивовижному концерті, присвяченому Марії Каллас у Полтавській обласній філармонії. Арії з опер її репертуару виконувала Ольга Чубарева, Народна артистка України. Ольга Олексіївна Чубарева народилася 5 жовтня 1975 року в Казахстані, де прожила з батьками до 11 років. 1986 р. переїхали родиною в Україну. Вона закінчила  Харківський інститут мистецтв. Працювала в Харківській обласній філармонії. Нині працює і мешкає в Києві. 

вівторок, 18 лютого 2025 р.

Знаходьте час для себе

Як часто ми незадоволені своїм відображенням у дзеркалі,  починаємо прискіпливо аналізувати дефекти своєї зовнішності. І більш за все дістається шкірі обличчя. Щоденний та правильний догляд за обличчям є надзвичайно важливим для підтримання здорового та молодого вигляду шкіри. У наш час не тільки жінки, а й чоловіки звертають на це увагу . Часом, ми навіть не знаємо, який в нас тип шкіри, тому важко відповідним чином доглядати за нею. І в цьому допомогла читачам бібліотеки-філії № 5 косметолог Лілія Шабаліна. 

понеділок, 17 лютого 2025 р.

Ментальне здоров’я: як подбати про себе?

В наш нелегкий час найбільш небезпечним захворюванням вважається депресія. Пригнічений стан негативно впливає на відносини людини з оточуючими, її працездатність та може спричинити розвиток серйозних захворювань. Усім нам знайомі відчуття неспокою, страху, тривоги, яких ми прагнемо позбутися. Тому в бібліотеці-філії № 5 продовжується курс лекцій психолога Дмитра Медведєва для всіх, хто бажає отримати знання та навички, щоб перемогти такий стан, як депресія. Слухачі дізналися про психогенну депресію, її ступені, симптоми, як працюють антидепресанти. 

пʼятниця, 14 лютого 2025 р.

Я дарую валентинку

День святого Валентина – є неофіційним святом усіх закоханих, яке пройшло крізь століття і сьогодні широко відзначається в усьому світі. Для кожної людини цей день – особливий. Він пронизаний щирістю почуттів і теплом люблячого серця. Кохання – це присмак молодості. А перше кохання – не забути ніколи! Незабутні 60, 70, 80-ті … Спогади… Вони не залишають нікого байдужими.

четвер, 13 лютого 2025 р.

Емма. Історія одного падіння (книжка)

"Я пізнала щастя кохати. 

Уперше відчувши любов у серці своєму, я зрозуміла нарешті, наскільки прекрасним є це потаємне почуття. 

Я пізнала те, чого раніше не розуміла, і виявила для себе ще - закохана жінка дивиться на світ зовсім іншими очима, ставиться до всього по-іншому... у неї і серце стукає інакше."

Це вже 11-та книжка на рахунку у Дарини Гнатко, яку я дочитую із захватом.

Усі її історії на реальних подіях (!) чіпляють мою душу за живе.

Недарма вона є золотим письменником України, і це заслужена нагорода.

середа, 12 лютого 2025 р.

Поговоримо про депресію

Продовєжуємо публікувати матеріали із циклу «Моя Полтава – мої роки і спогади» полтавського волонтера зі стажем Оксани Кравченко.

7 лютого розпочався 11 тренінг із психологом та психотерапевтом Дмитром Медвєдєвим у бібліотеці-філії № 5. За ці два роки роботи на тренінгах ми дізналися багато корисної практичної інформації. Переселенці і полтавці потоваришували з паном Дмитром, повірили йому, завдяки величезним знанням і практичному досвіду, а ще чоловічій харизмі нашого сучасника?

«…Ця дівчина не просто так, Маруся. Це – голос наш. Це – пісня. Це – душа…»

Доля щедро нагородила наше місто – багата його історія, високий духовний потенціал, непохитна відданість містян рідному краю. Полтаву не випадково вважають одним із духовних осередків нашої країни. Це місто видатних людей. Коли говоримо про нетлінні надбання національної культури, то відразу згадуємо Івана Котляревського, Панаса Мирного, Миколу Ярошенка, славних і прекрасних наших полтавок: художниць Марію Башкірцеву та Катерину Білокур, неповторну Віру Холодну та легендарну Марусю Чурай.

вівторок, 11 лютого 2025 р.

Ментальне здоров’я: бібліотека як простір психосоціальної підтримки та відновлення

За даними соціологічних досліджень, понад 90% українців мали хоча б один симптом тривожного розладу. Психологічні проблеми наростають непомітно та впливають на всі сфери життя. Зараз підтримка психічного здоров’я людини стала одним з пріоритетних завдань. Про це на черговому занятті розповів користувачам бібліотеки-філії №5 психолог Дмитро Медведєв. Фахівець акцентував увагу присутніх на такому стані як депресія – при якому людина відчуває емоційний занепад, втрату інтересу до життя. Це почуття може проявлятися у вигляді постійної втоми, негативних думок та зниження самооцінки.

Гармонія здоров’я та краси

«Уяви класний костюм, завжди як на тебе шитий, хай яка в тебе фігура! Уяви, що цей костюм зігріває в холоди й допомагає охолонути в спеку. А ще він захищає від мікробів, сам відновлюється після ушкоджень і – найкраще! – утримує твої тельбухи, щоб вони не повипадали з тіла і щоб їх не пожерли дикі собаки! Добрі новини: такий костюм у тебе вже є. Він називається «шкіра» і безкоштовно дається тобі від народження. Це все, що треба знати про шкіру».

субота, 8 лютого 2025 р.

Музика духовного спокою в ЦКД

Продовжуємо публікацію кореспонденцій і репортажів Оксани Кравченко із п`ятирічного циклу «Моя Полтава – мої рjки і спогади». 

12 грудня члени команди відправилися  у Центр культури та дозвілля, в приміщення Молодіжного простору, де проходив третій день концертний тур, присвячений Шрі Чинмою, духовному Учителю, поету і письменнику, музиканту, художнику, філософу і спортсмену, який присвятив своє життя безкорисливому служінню людям у всьому світі.

четвер, 6 лютого 2025 р.

Детектив – завжди несподіванка

Як не суперечливо звучить, я відпочиваю, коли читаю детективи. Карколомні сюжети, заплутані історії, герої різного штибу – від порядних інтелектуалів до підступних дволиких людців. Є класика, котру час від часу перечитую – Агата Крісті, Артур Конан Дойл, Рекс Стаут, Реймонд Чандлер, але й уважно слідкую за новими авторами. 

Якщо ви не боїтесь товстих книжок, то порекомендую трилер французького письменника Бернара Міньє «Заледенілий». Події відбуваються в мальовничому містечку серед Піренейських гір. Головний герой харизматичний поліцейський Серваз стикається з неймовірно заплутаними подіями, що відбуваються то в тихому поселенні, то на гірській гідроелектростанції, то в психіатричній лікарні, в якій утримують небезпечних хворих з усієї Європи і ДНК одного з них знаходять на місцях всіх злочинів. Загадки та привиди минулого тримають в напрузі до останніх сторінок роману.

Володимир Ільїн, читач бібліотеки


вівторок, 4 лютого 2025 р.

Жінки в науці

Вже з давніх часів роль жінок у науці була досить помітною. В історії добре відомі не тільки «вчені мужі», а й «вчені жони». Першою жінкою-вченим вважається знатна давньоєгипетська цілителька Меріт Птах. Вона мала власну школу і залишила трактати з основ медицини. Середні століття сильно загальмували розвиток науки взагалі. А вже жінкам шлях у цю сферу був замовлений категорично. 

понеділок, 3 лютого 2025 р.

Щоденник безнадійно приреченої (книга)

"І нехай би обірвалося не повною мірою прожите мною життя, нехай би я ніколи не пізнала в серці своєму почуття того, що називалося коханням, але я була би вільною від цієї клітки, просоченої запахами тварин і нечистотами, в яку нас зачинили й позбавили свободи."
Історії авторки Дарини Гнатко завжди змушують замислитися над важливими темами в житті.
Як сказав мій друг:
"Є улюблене, і є найкраще, але вони відрізняються одне від одного, тим що улюблене ти носиш під серцем, а найкраще зберігаєш у пам'яті."
Цю історію, яка називається "Щоденник безнадійно приреченої" я віднесу до серця.