вівторок, 27 жовтня 2020 р.

Людські долі

Моя мама соціальний працівник. Зараз я у відпустці, і допомагаю мамусі з її працею. Спілкування із бабусями, які повинні жалітися на свою долю... не зовсім співпадають фактичності. 

Тому я беру велосипед, сідаю і їду до нашої героїні цієї публікації.

Знайомтеся, бабуня Настя. Повних літ 93. На вигляд молодша, бо обожнює повторювати: "Праця, праця, праця молодить душу та й тіло моє. Ось так, Альбіно. Я не люблю нитиків та нікудишніх».

Тільки но я увійшла в дім, як бабуня моторно маже стіни глиною. Вся заляпана. Але така щаслива. 

Бабуня Настя в 14 років була депортована в Німеччину. Там довелося вже не жити, а виживати, щоб прожити до того віку і залишитися оптимісткою. Праця на заводі була важкою, особливо для дітей. Хліб цінувався. Тому і зараз бабуня не любить всіляке негарне ставлення до хліба. Бабуня з дитинства вірує в душі. Коли я спитала, чи вірите Ви в Бога, вона повідала мені неймовірну історію: "1942 рік. Полтава горіла, села горіли, і вже дійшли до села Горбанівки. Це були добровольці. З німецького штабу. Ми були в хатинці з дівчатами, коли постукали у вікно. Нам сказали, будемо палити. Що маємо при собі, хутчіш виносьте. Та не встигли ми повиносити, як наша армія вже була на шляху. І німців вбили. Ми врятувались. Хата залишилася цілою.

Я тобі так скажу, Альбіно,  не навмисне, але бувало, людям робила поганого, але досі жива і дякувати Богу при своєму розумі. Кожного дня з'їдаю по яблуку і вишні. Вони тримають мене на цьому світі. Йду працювати, не  потрібно воно нікому, навіть мені, але ТРЕБА. СОРОМ БЕРЕ."

Надихає. Коли ми розмовляємо, на душі дуже-дуже затишно. Подобається життєва позиція бабуні:

"Не треба нити. Всім погано. Я живу якось, але не падаю духом.   Ти зрозуміла,  що я кажу, Альбіно?"

А Вам зрозуміло?

Бабуня Настя така чудова. Ну Чудо справжнє. До неї їздили французи, розпитували про саму війну.

Хотіли фільм зняти. Так і досі "знімають".

Публікуючи цю розповідь, мені цікаво бачити світ очима Анастасії Іванівни. Настільки ми всі живемо у своїх проблемах, що не помічаємо суті свого існування. Можливо ця історія когось надихне, так як мене надихають різні люди.

Дива. Диво. Життя справді дивний світ.

Дякую за прочитання.

                                                   Альбіна Діденко

 






Немає коментарів:

Дописати коментар