вівторок, 9 серпня 2022 р.

Народні танці світу в Полтаві - для переселенців

Ми продовжуємо цикл  кореспонденцій та замальовок «Моря Полтава – мої роки і спогади» нашої читачки і активної дописувачки Оксани Кравченко.

На  мій проєкт «Музика нас поєднала» до краєзнавчого музею прийшло 12 людей. Це жінки від 50 років і старше та  хлопець Богдан-волонтер. Це була перша зустріч, присвячена танцям народів Європи.

Адже люди з давніх часів випліскували в танці найсильніші свої емоції: любов, ненависть, щастя і горе. Танець  багато розповідає про традиції та історії нації, в середовищі якої він виник, а також про ментальність людей. Так, французи споконвіку дуже захоплювалися музикою і танцями, тому не дивно, що їм приписують винахід цілого ряду всесвітньо відомих танців. Наприклад, в далекому 1581 році саме у Франції був винайдений балет. Французький король Людовик XIV, який обожнював танці, створив Королівську академію танцю, що зробило значний внесок у зростання і розвиток нових танцювальних стилів і технік в кінці XVII - початку XVIII століть в Європі. В цей період  у Франції також зросла популярність бальних і Сквер-танців. З огляду на, все вищесказане, у Франції є дуже багаті і різноманітні танцювальні традиції, і майже кожен регіон Франції має свої власні різні типи музики і танці. Традиційні народні танці та музика  добре збереглися в ряді щодо ізольованих районів в межах півдня Франції. У якості  прикладів можна привести вальс, польку, мазурку та інші. Французькі традиційні танці дуже сильно варіюються, як в географічному плані, так і серед окремих культурних груп. На перший погляд, спостерігається мало спільного між гіпнотичними хороводами Бретані, витонченими парними танцями центральної  Франції і диким фанданго країни Басків. Проте, всі вони є частиною великої групи європейських танців, що виникли з простих хороводів внаслідок частих контактів між різними регіонами. Старовинний французький народний танець, що виник в селянському середовищі, носить назву бранль. Це веселий і швидкий  круговий танок, який пов’язаний  з давнім культом сонця, і супроводжувався співом. Бранль був дуже популярний у Франції в 13-15 століттях. Він заснований на кроці в сторону з притупуванням і стрибками. У 16 столітті бранль стали виконувати аристократи при королівському дворі. Дуже гарно виглядає він  з свічником. Ми грали у  дендропарку музею  у гру «Пекти пиріжки», яку на початку заходу запропонувала Олена Штитьова, наш гід у світі танцю, професійний танцюрист. науковий співробітник Полтавського обласного краєзнавчого музею імені Василя Кричевського.  Ми танцювали танок «На гостини», «Бранль» , а ще робили руханку… У цьому типі танцю люди - різного віку - розташовуються по колу і разом виконують хореографії. Таким чином, кожен учасник ставить свій намір і енергію на колесо, демонструючи найкраще  в пошуках єдності. Отак ми знаходили єдність. Ходіння  таке стимулює роботу серця і допомагає знайти рівновагу  між Інь та Янь  у організмі людини. Друге заняття провели у парку «Перемоги» у липні.

Оксана Кравченко, член НСЖУ та МСПУ

 


 

Немає коментарів:

Дописати коментар