Продовжуємо публікувати нариси та кореспонденції активної читачки і волонтера Оксани Кравченко із циклу «Моя Полтава – мої роки і спогади».
9 жовтня побувала на святі художників України. Чим мені запам’яталася друга неділя жовтня? По-перше, майстер-класом для юних художників, за попереднім записом через Інтернет. У ньому взяла участь моя подруга, переселенка із Харкова Вікторія Слепченко.
На цій ретроспективній виставці представлено твори 38 авторів. Показано у Виставковій залі Художнього салону понад 100 робіт, як членів ПОО НСХУ, так і друзів салону. Тут поряд творіння образотворчого мистецтва, як «Романтичний букет» (2021 р.) Аліни Гончарової (2021 р.) та «Опішнянська ваза» ( 2022 р.), Олени Зозулі, «Випадковий натюрморт» (2013 р.) Віктора Володька, також витинанка «Куманець» ( 2014 р.) Тетяни Ваценко. Окрім реалістичних творів, що традиційно переважають на таких вернісажах, тут можна побачити картини Григорія Волкова «Абстракція» (2021 р.), «Зелена абстракція» ( 2020 р.) і «По інший бік дощу" (2021 р.) Руслани Анічиної.
Є цікаві портрети історичних діячів, як класичний і статичний живописний українського філософа Григорія Сковороди, написаний Вячеславом Коркішком, у динаміці – графічний Миколою Підгорним. У Миколи Васильовича поет грає на сопілці. Те, що музика в житті українського генія світової культури була домінантою світосприйняття, є фактом незаперечним і доведеним у більшості досліджень. Проте найкраще це висловив сам Григорій Савич: «Мені моя сопілка і вівця дорожчі царського вінця». Адже музика, поезія становили нерозривну єдність і гармонію життя й філософії Сковороди. А от серед портретів сучасників помітне місце займає «Портрет незнайомки» ( 2018 р.) Максима Юхна. Глядачі відразу почали порівнювати Її з картиною Івана Крамського, котру в народі називають «Незнайомка», хоча насправді її назва «Невідома». На мене справила гарне враження робота Андрія Гордієнка «Характерник» ( 2022 р.), котра нагадала нам про козаків і їх подвиги та звитягу. Сила портретів, спрямована до нас, хвилює та вражає.
Виставка вийшла різножанровою, оригінальною, проте, порівняно з минулими роками, більш камерною. Прекрасно бачити роботи полтавських митців у такому доступному для всіх форматі! Це просто нереально, кругом стільки негативу, що багатьом було страшно йти, а нас зустріла краса! Всі люди, котрі потрапили на виставку, пережили неймовірні почуття від перегляду полотен. Побачене у салоні, протягом жовтня, принесло багато позитивного у життя переселенців. Тут багато витворів мистецства, що надихають до прекрасного в жорстокій реальності. Спасибі! Спасибі! За велику роботу й хвилини – щастя.
Оксана Кравченко член НСЖУ та МСПУ
Гарно. що є таке свято у художників та всіх полтавців. Цього року воно незвичне і цікаве. Спасибі за публікацію про нього у такому камерному виді.
ВідповістиВидалити