пʼятниця, 30 червня 2023 р.

Ліст

Продовжуємо публікацію матеріалів постійної дописувачки  і волонтера Оксани Кравченко із циклу 2 Моя Полтава – мої роки і спогади». І знову мова піде про музику і композитора.

Його епоха була розквітом концертного піанізму і Ференц Ліст знаходився в авангарді цього процесу, розвинувши віртуозні технічні можливості. Як композитор, Ференц Ліст здійснив масу відкриттів в області гармонії, мелодики, форми та фактури. 

понеділок, 26 червня 2023 р.

Друга персональна виставка Сергія Сахарова в Полтаві у 2023 році

Продовжуємо публікацію матеріалів  волонтера Оксани Кравченко із багаторічного циклу «Моя Полтава – мої роки і спогади». Це 279 матеріал.

Кожне століття супроводжується сплеском нових напрямків і нових імен в образотворчому мистецтві. Сучасне мистецтво це – цілий каскад нових авангардних пошуків і рішень. Кожний художник – важлива складова регіональної ідентичності та культурного бренду сучасного міста. 

четвер, 22 червня 2023 р.

«Будьте здорові!» - «VALE!»

«Здоров’я – найвище благо» -«Valetudo bonum optimum» стверджує латинське прислів’я. «Здоровий не знає, який він багатий» говорить українська приказка.

Про віруси та бактерії, про імунітет, про здоровий спосіб життя йшла розмова в бібліотеці-філії № 5. Цікаво, доступно, пізнавально дітям із шкільного табору «Дружба» розповідали Настя та Денис, волонтери загону «Єдність», що діє при Полтавському державному медичному університеті.

вівторок, 20 червня 2023 р.

Сільська гостинність. Етнотуризм

Наші пращури віками працювали на землі і жили у селах. Розбудова міст, розвиток промисловості та масова урбанізація почалася тільки наприкінці ХІХ -початку ХХ століття. Якщо ще 150 років тому в українських містах жила лише п’ята частка всього населення країни, то нині – стільки живе у селах. Ще кілька десятків років тому більшість нинішніх дорослих проводили літні канікули в селі – у бабусь і дідусів. Нині ж відпочинок у селі – популярний вид зеленого туризму, а етнотуризм – унікальна можливість побачити, як жили наші пращури, поринути в самобутню атмосферу колоритного українського села.

понеділок, 19 червня 2023 р.

Стартувала «Літературна Полтавщина»

Цикл статей, інформацій та нарисів, репортажів під назвою «Моя Полтава – мої роки і спогади», який має широкий резонанс, нашої постійної дописувачки Оксани Кравченко продовжується влітку. 

четвер, 15 червня 2023 р.

Відгук на прочитану книгу Вальтер Скотт "Айвенго"

Деякі книги настільки відомі та популярні, що починають жити, немов би, окремим життям від імені свого творця. «Айвенго» - один із таких романів. Цей твір знають, читали, або чули про нього навіть ті, хто не знає імені автора.

Ще за життя Вальтера Скотта ця книга вважалася чи не найпопулярнішою в Британії. Усі  персонажі твору настільки відомі, що в Англії кажуть, що не можна визначити хто з них головний; цей роман називали енциклопедією середньовічної Англії; завдяки йому стало популярним ім’я Ровена; а блазень Вамба став еталоном – його називають "найголовнішим із другорядних героїв і найгероїчнішим із блазнів". Це і мій улюблений герой.

Перераховувати було б довго, тому краще просто прочитати.

Читач бібліотеки Євген Чумак


 

«Культура стосунків під час війни ХХІ століття на території України»

Продовжуємо публікацію матеріалів волонтера Оксани Кравченко із багаторічного циклу «Моя Полтава – мої роки і спогади».

13 червня продовжився проєкт «Культура стосунків під час війни ХХІ століття на території України» у бібліотеці № 2. Сьогодні на Україні не знайдеться людини, яка скаже, що повномасштабна війна пройшла повз неї та нічого не змінила. 

Книга, яка дає надію. К. Бабкіна «Мій дід танцював краще всіх»

середа, 14 червня 2023 р.

Меценатство як кодекс честі

Зараз весь світ вражений тим, як українці готові жертвувати власні кошти і ресурси, щоб пришвидшити нашу перемогу. Насправді нам є з кого брати приклад. Кожна епоха української історії мала вражаючий список меценатів, які віддавали мільйони на підтримання нашої економіки, освіти, культури. 

Меценатство в Україні має свою давню історію. Уславлені імена українських підприємців-меценатів Терещенків, Ханенків, Попових та багатьох інших вписані в історію назавжди.

вівторок, 13 червня 2023 р.

пʼятниця, 9 червня 2023 р.

«Діалоги з духами»

Продовжуємо публікацію матеріалів  волонтера зі стажем Оксани Кравченко із циклу «Моя Полтава – мої роки і спогади». Знову розмова піде про мистецтво-мистецтво із чорним гумором. Це 276 матеріал на блозі.

7 червня випадково потрапила на І персональну виставку «Діалоги з духами», де показано живопис та графіку, скульптуру полтавця Сергія Сахарова, який почав малювати в дитинстві. 

четвер, 8 червня 2023 р.

Відгук на прочитану книгу. "Ніч із профілем жінки" В. Даниленко

Моє знайомство з Володимиром Даниленком почалося зі збірки «Любов така».  Мене вразила тоді у його новелах переплетення пристрасті та безтурботності, відносин на межі та за межею. І коли на бібліотечній полиці я побачила роман «Ніч із профілем жінки», котрий автор підписав як містично-інтелектуальний детектив, з цікавістю почала  читати. В іронічній манері  розкривається  несподівана для  творчості письменника тема дитинства. В радянському селі під Житомиром з’являється нічний привид і турбує він тільки людей , у яких є серйозні проблеми з мораллю. Після зустрічей з нічною жінкою жорстокі стають добрими, пияки перестають пити, скупі починають соромитися своєї скупості, байдужі до своїх близьких вперше відчувають любов, блудниці кидаються в церкву відмолювати гріхи. А у  центрі роману – компанія підлітків. Це роман про перші почуття, про добро і зло, про темні сторони людської психіки. Несподівана розгадка таємничої жінки вражає. 

читачка бібліотеки Галина Гіндюк
 

вівторок, 6 червня 2023 р.

Переклад Біблії був мрією життя

1962 року в Лондонській друкарні видано головний канонічний переклад українською мовою Біблії. Це був результат 40-річної праці митрополита Іларіона (Івана Огієнка): «П’ятдесятилітня моя мрія і тридцятилітня моя робота сповнились – ось переді мною на столі лежить творчість усього мого життя: Біблія рідною мовою, найдорожчою мені мовою – українською! Адже Біблія – це основа нашого духовного життя, нашої віри, нашої нації, нашої культури! Я глибоко вірю, що чесно і старанно задовольняв духовні потреби всього українського народу».

понеділок, 5 червня 2023 р.

Історія танцю від прадавніх часів до епохи Середньовіччя

Продовжуємо публікацію матеріалів  волонтера Оксани Кравченко із багаторічного циклу «Моя Полтава – мої роки і спогади». Поговоримо про історію танцювального мистецтва у світі.

У бібліотеці-філії № 5 цієї весни відбувся неординарний захід, де переселенці із Харкова та області, Краматорська та Лисичанська і полтавські мешканці вперше в обласному центрі побачили одежу Італії 15-16 століть, завдяки історичній реконструкції одягу та взуття , котру зробив наш сучасник історик та науковець Іван Герцунь. А 3 червня пройшла 2-га зустріч і присвятили її танцям , адже наш добрий знайомий є ще й гарним танцівником.  Провела блискуче захід Влада Герцунь,  прекрасний оповідач, бібліотекар бібліотеки-філії № 9. 

субота, 3 червня 2023 р.

Вперше Зелені свята – біля джерела Марусі Чурай

Продовжуємо публікацію матеріалів Оксани Кравченко із циклу «Моя Полтава – мої роки і спогади». Поговоримо про християнські свята і традиції українців. Це 274 матеріал.

На Трійцю прийнято прикрашати храми і будинки гілками дерев, травою та квітами. Зелень символізує майбутнє благополуччя, процвітання, багатство, щастя, оновлення та благодать.