Продовжуємо публікувати матеріали із циклу «Моя Полтава – мої роки і спогади» волонтера Оксани Кравченко. Розмова піде про ляльковий театр.
Нещодавно члени моєї команди побували на прем`єрі вистави Полтавського академічного обласного театру ляльок під назвою «Парова машина».
За конструкціями ляльок і засобами ляльководіння Лялькові театри поділяють на театр горішніх ляльок (вистава з ляльками відбувається над ширмою, що закриває акторів-лялькарів), театр нижніх ляльок, або театр маріонеток (ляльки рухаються за допомогою ниток або дроту, при цьому актори, що ними керують, розміщені над ними), театр тіней (театр. ляльками є пласкі силуети, якими керують на тонких паличках позаду спец. екрану, через який вони проглядають у вигляді тіней) та синтетичний. Ми дивилися театр горішніх ляльок , до якого звикли полтавці.
В українських казках прекрасно змальовані риси вдачі українців. Тому наші народні казки близькі і зрозумілі нам за духом, ми впізнаємо у них і себе. Ця вистава про вічні цінності – дружбу і вірність, доброту і любов, які ніколи неможливо купити за гроші. Вона навчає, що в житті важливо мати друзів і не відвертатися від них за будь-яких обставин. Події казки відбуваються і розвиваються на очах глядача - він ніби сам бере у них участь, знайомиться з персонажем п'єси, співчуває горю і радіє щастю одних, обурюється поведінкою інших. Наш казковий герой Іван оточений друзями – песиком Сірком та кішкою Манюнею. Вони є його безцінними помічниками в будь-яких справах: визволили з буцегарні, допомогли повернути перстеня. Кожній людині подобається мріяти та фантазувати, тож казка цікава не тільки дітям, а й дорослим. Режисером цієї вистави став Данило Кокотюха, студент Київського національного університету театру, кіно і телебачення імені І.К.Карпенка-Карого. Музичне оформлення Сергія Бригиди. У виставі зайняті 4 актори. Ми були раді зустрічі з Сергієм Мамоном, якого полюбили не тільки у казках, а й у виставах для дорослих, як «Леді в лавандовому» та «Крабат – учень чаклуна», котрий працює в театрі понад 15 років. Тут він зіграв одразу Князя і Чоловіка, а ще перевтілився в песика Сірка. Денис Карташов, який в театрі лише 1 рік, показав нам Івана та Чужинця. Вікторія Піскун стала кішкою Манюнею та Параскою. А Дар`я Білокінь-Романова зіграла Княгиню та Матінку головного героя. Актори під час вистави не просто ведуть, переміщують ляльки, куди їм сказав режисер, а живуть разом з ними, хвилюються. Саме тому ляльки в руках полтавських акторів стають зовсім іншим – живими, вміють думати, вирішувати, мислити.
Дякуємо всім акторам та керівництву Полтавського академічного обласного театру ляльок за чудову виставу про головне.
Оксана Кравченко, член НСЖУ та МСПУ
Чудова вистава. Браво полтавські лялькарі! Спасибі. що повідоиляєте про цікавинки театрального світу Полтави, бо вони того варті. Переселенці із Донеччини, Запоріжжя..
ВідповістиВидалити