У VIII ст.. нашої ери з’являються нові розділові знаки, Їх уводить учений Алкуїн. Він використовує вже кому, знак оклику і знак питання. Грецькі рукописи IX – X ст. в кінці абзацу ставили велику крапку, хрестик, чотири крапки, чотири крапки з гачком або дві крапки з тире. Слов’янське письмо запозичило й собі від греків ці знаки, які ділили текст на частини. Ми їх зустрічаємо в літописах IX ст. і в писемних пам’ятках XVI ст.. А після XVI ст. українські друковані книжки користуються альдинською системою знаків, яку розробив венеціанський видавець, засновник найкращої на той час друкарні Альд Мануцій. Правила вживання розділових знаків увів у XVI ст. Мануцій Молодший. Світ користувався цими правилами три століття. А в XIX ст. німецькі вчені розробили досконалішу систему інтерпункції, яка діє і в сучасних європейських мовах.
Сьогодні неможливо уявити наше життя без цих маленьких, але таких потрібних і важливих значків. А чи знаєте ви, що кома, тире, апостроф – слова-чужинці.
Назва кома прийшла до нас із латинської мови (відсікаю, відрубую, відділяю).
Крапка – найбільш уживаний розділовий знак. Деякі вчені вважають, що назва крапка запозичена з польської мови , яка спершу була засвоєна як «кропка». А як із «кропки» стала крапка здогадатися неважко.
Тире – слово французьке. Перекладається як «тягти». І справді, тире ніби тягне за собою другу частину речення.
Є в українській мові ще один цікавий розділовий знак – апостроф. Це слово, як і сам знак, прийшло до нас через посередництво французької мови із грецької. Поставили його і знаємо, що приголосні у слові вимовляються твердо, роздільно, а букви я, ю, є, ї передають по два звуки.
А ще є знак, який завжди передає на письмі захоплення. Це знак оклику. До наших часів збереглася бувальщина з життя відомого американського письменника. Видавець запитав О’Генрі, як написати на обкладинці книжки прізвище: «О’Генрі» чи «О.Генрі»? Письменник відповів: «Напишіть «О!Генрі».
Від розділових знаків багато що залежить! Вчить правила, пишіть та розмовляйте грамотно.
РОділові знаки майже не використовують люди в Інтернет. Дуже потрібна інформація від бібліотекарів. Спасибі.
ВідповістиВидалити